Leke Mezoterapisi

Deri üzerinde birçok faktörden dolayı lekeler gelişmektedir. Bu lekeler kişileri estetik görünüm açısından etkilemesinden dolayı sorun yaşatmaktadır. Ciltte genellikle yaşlılık lekeleri, sivilce lekeleri, güneş lekeleri, hamilelik lekeleri ve ailesel yatkınlıklar nedeniyle lekeler meydana gelmektedir. Cilt lekeleri ilk etapta doktor kontrolünün ardından tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Cilt lekelerini gidermek adına birden fazla uygulama yapılır. Bu uygulamalardan en etkilisi de, leke mezoterapi yöntemidir. Leke mezoterapisi uygulaması, ciltte meydana gelen lekelerin açılmasına yardımcı olur.

Leke Mezoterapisi Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Leke mezoterapisi yönteminde ciltteki lekelerin açılmasını sağlayan minerallerin, vitaminlerin ve aminoasit içerikli leke solüsyonlarının minik iğneler ile deriye işlenmesidir. Bu uygulama cildin altına yapılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce hastaya anestezi bir krem uygulanır. Böylelikle hasta ağrı veya acı hissetmeden uygulamaları atlatır. Leke mezoterapisi uygulaması çoğunlukla 15-20 dakika sürmektedir. Aynı zamanda hastaya seanslar belirlenerek işlemler devam eder. Düzenli seanslar sayesinde cilt yenilenir.

Leke Mezoterapisi Yönteminin Yararları Nelerdir?

Leke mezoterapisi, cilt lekelerine olumlu sonuç sağlayan etkili bir işlemdir. Faydaları ise; cildi parlaklaştırır, cilt tonunu eşitler, cildi aydınlatır ve zamanla cilt lekelerinin giderilmesini sağlar. Bu uygulamalar güneşe karşı hassasiyet başlatmasından dolayı işlem sonra güneş kremini sürmelisiniz. Aynı zamanda leke mezoterapisi yöntemi kış mevsiminde tercih edilir.

Mezoterapisi Yönteminin Uygulama Alanları Nelerdir?

Mezoterapisi yöntemi sadece leke tedavisinde değil, birçok cilt rahatsızlığında uygulanan etkili işlemlerden biridir. Bu uygulama göz çevresine, yüz germe işleminde, zayıflama yönteminde ve anti-aging işlemlerinde yapılır. Genel etkileri ise; derinin yaşlanma etkini azaltır, deriyi canlandırır, parlaklığını artırır, göz torbalarını giderir, bölgesel incelme sağlar ve selülit izlerinin giderilmesi amacıyla uygulanır.

Leke Mezoterapisi Uygulamalarının Fiyatı Nedir?

Leke mezoterapisi yöntemi, ciltteki lekeleri zamanla açar ve kısa sürede görünümünü azaltır. İlk öncelikle uygulamalar hastanın cildi analiz edilerek başlanır. Ardından cildinize uygun seans kürleri hazırlanır. Bu seanslar belli aralıklarla yapılmaktadır. Ancak uygulama süresi boyunca güneşten uzak kalmalı ve doktorunuzun önerdiği ürünler cildinizi korumalısınız. Aynı zamanda tedavi fiyatları doktorunuzun belirlediği seanslara göre belirlenecektir.