Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık yaşlanma sürecinin sonucu olan bir durumdur. Yaşlanma ger ne kadar doğal bir süreç olsa da özellikle bayanların korkulu rüyasıdır. Tıbbın ilerlemesi ile beraber yaşlanmanın yavaşlatılması da gündeme gelmiştir.

Kırışıklık Neden Oluşur?

Kırışıklık yaşlanma sonucu oluşabildiği gibi düzensiz yapılan cilt bakımı ve düzensiz yaşam gibi faktörlere bağlı olarak da oluşabilir. Özellikle kuru cilde sahip bireyler erken yaşlanma ve cildin kırışması için adaydır. Yaşla beraber ciltte kolojen azalır ve cilt elastikiyetini kaybeder.

Kırışıklık Tedavisi Nasıldır?

Kırışıklık tedavisi olan bir durumdur. Kimaysal peeling ile yapıldığı gibi cerrahi olarak da yapılabilir. Lazer ile kırışıklıkları açma işlemi sık uygulanan bir işlemdir. Medikal estetikte kullanılan botoks hemen hemen her güzellik merkezinde uygulanır. Örümcek ağı yöntemi ile cildi germek bir diğer yöntemdir. Hangi yöntemin size uygun olduğuna doktorunuz karar verecektir. Cerrahi en son uygulanan bir işlemdir. Anestezinin etkisini yaşamak istemeyen kişiler genellikle lokal uygulamalara başvururlar.

Cilt Bakımı İle Kırışıklıklar Azalır Mı?

Cilt bakımına erken yaşlarda başlamak ve düzenli olarak yapmak gerekir. Cildinize en uygun olan ürünü seçmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun ürün kullanmak alerji riskini ve tahriş riskini en aza indirir. Kullanılan cilt bakım ürünlerinin kaliteli olması çöm önemlidir. Cilt bakımı yanı sıra bol su içmeli ve düzenli bir yaşama sahip olmalısınız. Spor yapmak ve sebze tüketmek diğer önemli bir noktadır. Sigara içmemek kan dolaşımının cildi beslenmesi açısından önemlidir. Cilt bakımı yaparken cilt bakım ürünlerinin masaj ile cilde sürülmesi çok önemlidir. Masaj kan dolaşımını arttırır ve cildin daha çok beslenmesini sağlayarak kırışıklıkların oluşmasını engeller.

Kırışıklık Tedavisi Fiyatları

Kırışıklık tedavisi estetik bir uygulama olduğu için özel kliniklerde tedavi yapılır. Yapılan işleme göre fiyat değişir. Cildi germe ameliyatı ile lazer uygulama işleminin fiyatı aynı değildir. İşlemi plastik cerrahlar yaparlar. Tedaviyi planlayan doktor ve hastaneye göre fiyatlar değişmektedir. Dolgu yani botoks işlemi sık uygulanan ve diğer işlemlere göre daha uygun maliyetli işlemlerdir. Doktor muayenesi sonrası size bir fiyat belirlemesi yapılacaktır.