Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak sorunu için çocukluktan beri kişiler birçok yöntem dener fakat kepçe kulak problemi ameliyatsız olarak çözülebilecek bir durum değildir. Fakat günümüz de kullanılan teknoloji ile kepçe kulak sorunu oldukça basit bir ameliyat ile çözülebilmektedir. Bu işleme bir ameliyat değil de estetik işlemi denilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilir?

En çok gelen sorulardan biridir. Kepçe Kulak Estetiği 5 yaşından itibaren tüm bireylerde yapılabilmektedir. Yapılan estetik 1 defalıktır ve ömür boyu kişiyi kepçe kulak sorunundan kurtarmaktadır. Kepçe kulak problemi estetiksiz de mümkündür. Estetik ip kullanılarak kulak arkasına kulaktan 1 bağ atılarak yapılabilmektedir. Yalnız bu işlem zamanla sorun oluşturabilmektedir. Esneme ve iki kulak arasında estetik görünüm sorunları yaşanabilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Estetiği uygulaması aslında oldukça basittir. Öncelikle 12 yaşına kadar olan kişilerde genel anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Diğer büyük bireylerde ise lokal anestezi yöntemi ile yapılabilmektedir. Oldukça acısız bir işlemdir. Estetikte yapılan işlem kulak kıkırdağının kalıcı dikişler ile estetik olacak şekilde sabitlenmesi işlemidir. Bu estetiğin en büyük ve önemli kısmı 2 kulaktaki estetiği oluşturabilmektir.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları Nedir?

Kepçe kulak estetiği artık 1 çok hastanede yapılabilmektedir. Oldukça kolay bir işlemdir. Fakat estetik olarak tamamen işlemi yapacak olan doktorun el becerisi çok önemlidir. Ve yine doktorun tecrübesine göre de bir ücret talep edilmektedir. Genel anlamda kepçe kulak estetiği ücretleri ise 2.000 TL den başlamaktadır. Bazı özel estetik merkezlerinde ise bu fiyat 7.000 TL civarına kadar yükselebilmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kepçe kulak estetiğinde 2 kulağında kepçelikten kurtarılması en fazla 1 saat sürmektedir.

Kepçe Kulak Estetiğinden Sonra Ne Zaman Normal Yaşama Dönülür?

Estetikten sonra normal yaşama geçilmesi kişiye göre değişiklik göstermektedir. İşlemden sonra saç bandı takılması önerilmektedir. Bu bandı ortalama 4 ile 7 gün sürelerinde takılmalıdır. İyileşme süreci ise en fazla 7 gündür. 7 gün sonra saç bandı çıkarılır ve herhangi bir iz kalmaz. Kulaklar tam olarak estetik görünümüne ortalama 1 ay içerisinde kavuşmaktadır.