Kaz Ayağı Botoks

Göz çevresi estetik uygulamaları arasında yer alan kaz ayağı botoks, cerrahi olmayan uygulamalardan biridir. Göz civarındaki kırışıklıkların giderilmesi için yapılan, geçici uygulamalardır. Enjeksiyon yöntemiyle yapılan botoks, mimiklerin bıraktığı izleri geçirmek için uygulanır.

Göz kasma, mimik hareketleri, cilt yapısı, zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak, göz çevresinde oluşan derin çizgiler ve kırışıklıklar, geçici süreliğine tamamen düzeltilir.

Kaz Ayağı Botoksu Nasıl Yapılır?

Botoks adı verilen maddenin, enjeksiyon ile göz çevresindeki mimik noktalarına uygulanması şeklinde yapılır. 6 ila 8 ay boyunca kullanım konforu sağlayan botoks, mimik hareketlerini durdurur. İlacın çalıma mantığı, uygulanan bölgedeki kasların aktivitesini durdurmaktır. Böylelikle, çizgi ve kırışıklığa neden olan işlev azaltılır ve o gruptaki kasların çalışması kontrol edilerek, cilde düz bir form kazandırılır.

Kaz Ayağı Botoksu Fiyatları

Kullanılan botoks ilacı, hekim uygulamaları ve kırışıklıkların yoğunluğuna göre fiyat belirlemesi yapılır. Kaz ayağı botoksu, senkronize uygulamalardan biridir. Göz çevresine uygulama yapılırken, alın bölgesi, kaşlar veya tüm yüz botoks uygulamaları birlikte yapılabilir.

Kaz ayağı botoks fiyatları, ilacın markasına ve birlikte yapılacak diğer uygulamalara göre belirlenir. Çizgiler çok yoğun değilse, daha az ünite kullanılacağı için ekonomik fiyatlar sunulur.

Botoks Markası Nasıl Seçilmelidir?

Botulinum toksini adı verilen bir çeşit proteinden oluşan kimyasal ilaç, kaz ayağı ve diğer botokslar için kullanılmaktadır. Botoks esasen, uygulama için piyasaya sunulan ilk ilacın adıdır. Zamanla çok sayıda botoks markası çıkarılmıştır. Markalara göre fiyatlar sunulmakta ve ürünlerin kalıcılık süresine göre, etkileri belirlenmektedir. Sektörde en çok kullanılan markaları tercih etmeli ve alanında profesyonel doktorlar tercih edilmelidir.

Kaz Ayağı Botoksu Ne Kadar Sürede Yapılır?

Tüm yüz bölgesine yapılan uygulamalar, maksimum 10- 15 dakika sürmektedir. Estetik doktorlar tarafından yapılan kaz ayağı botoks uygulamaları, 2-3 dakika tamamlanan işlemlerdir. Gün içinde yapılabilen ve uygulama sonrasında hiç bir iz bulunmayan botoks, oldukça rahat ve konforlu uygulamalar arasındadır.

Uygulama sonrasında kanama, morluk, kızarıklık ya da şişlik gibi etkiler görülmemektedir. Botoks etkisi ile 3 ila 7 gün içerisinde belirlenmekte ve ortalama 2 haftada tam şeklini almaktadır.