Kaş Kaldırma

Özellikle kadınların ortak sorunu düşük kaşlar ve alın kırışıklıklarıdır. Her insanın kaş modeli farklıdır. Düşük, kalkık ve yatay şeklinde olan kaş tarzları için sağlık merkezlerinde kaçları kaldırmak için çeşitli estetik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Kaşların duruşu bireyin mimiklerinin nasıl kullandığı ile ilgilidir. Düşük kaştan hoşlanmayanlar için estetik operasyonla kaç kaldırma ameliyatları yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Yüzünüzü daha uzun ve net göstermek için düşük kaşların kaldırılması mümkündür.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma iki farklı yöntem ile yapılır. Kaş kaldırmak için ilk etapta Botoks enjeksiyonu ile kaş kaldırma estetiği uygulanmaktadır. Gerekli olan ameliyattan önce Botoks tedavisi uygun şartlarda yapılmaktadır. Botoks iğnesi ile kaş kaldırma geçici bir tedavi yöntemidir. En fazla 4 ay sonra yukarı kalkan kaş tekrar eski halini alır. Botoksun doğru yerde ve uzman hekim eliyle yapılması doğrultusunda yüzde donuk bir ifade olmaz.

İkinci yöntem ise cerrahi teknikler ile kaş kaldırma operasyonlarıdır. Alnınızda düzelmeyen derin çizgiler varsa ve kaşınız normal seviyenin daha aşağısında duruyorsa bu kaşlar için mutlaka cerrahi operasyon şarttır. Kaş kaldırma ameliyatında hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi uygulanır.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşağı düşen kaşların yukarıya kaldırılması için en etkili ve kesin yöntem cerrahi operasyonlardır. Kaş kaldırma ameliyatından sonra kişi hastanede 1-2 saat kaldıktan sonra taburcu edilmektedir. Cerrahi girişimden sonra ilk gece kişinin başı yüksek bir yerde tutulması gerekir. Kişinin 2 yastıkta yatması önerilir. Kaş kaldırma operasyonunda dikişler gizlendiği için ameliyattan sonra herhangi bir ize rastlanmaz.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Estetik amaçlı beğenilmeyen kaşlar için cerrahi operasyon yapılır. Bu operasyon için bir bedel ödenmek zorundadır. Tamamen estetik amaçlı yapıldığından dolayı ücreti hasta öder. Yapılan bu ameliyatın ortalama fiyatı 3000-9000 TL arasındadır.

Kaş Kaldırma Operasyonu Riskleri

Kaş kaldırma ameliyatı herhangi bir risk taşımaz. Ancak bu operasyonun ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi nedeniyle uzman hekimlerce gerekli bilgiler verilir. Sigara kullanımı, kan sulandırıcı ilaç tüketimi gibi durumlar ameliyatın seyrini değiştirdiğinden dolayı bu bilgiler risk oluşturabilir. Hastanın önceden bu tarz detayları bildirmek zorundadır.