Kalça Estetiği (Popo Estetiği)

Vücut şekillendirme uygulamaları arasında kalça estetiği (popo estetiği) oldukça tercih edilen yöntemler arasındadır. Hem büyütmek ve dolgunlaştırmak hem de küçültmek için yapıla uygulamalar, ameliyatsız uygulamalar olarak bilinmektedir.

Yağ aldırma yöntemleri kullanılarak, popo bölgesine şekil verme işlemleri, bölgesel uygulamalar arasındadır. Aynı zamanda, uyluklar, göbek, basen ve bel çevresi gibi bölgelere estetik uygulamalar yapılarak, senkronize ve bütünsel form kazandırılabilir.

Liposuction İle Popo Estetiği

Yağ aldırma yöntemi olarak bilinen liposuction ile kalça ve çevre bölgelerinde kitleleşmiş yağ dokuların alınması sağlanır. Çeşitli kanüller ile vücudun belirli noktalarından girilir ve yağ dokularının kırılması sağlanarak, vakum işlemi ile doğrudan vücudun dışına alınır. Genellikle uygulama sonrasında, morarma, kızarıklık gibi etkiler görülmektedir.

Vaser Liposuction İle Popo Estetiği

Liposuction uygulamasına oranla daha kolay ve ağrısız bir yöntemdir. Daha ince kanüller ile kalça bölgesindeki yağlar alınır. Vaser liposuction yönteminde, ultrasound tekniği kullanılarak, yüksek frekansta ses gönderimi yapılır ve yağ dokularının ayrılması sağlanır. Beden içinde akışkan ve sıvı hale getirilen yağlar, vakum yöntemi ile çekilerek, vücut dışına atılır. Popo şekillendirme ve kaldırma, dolgunlaştırma işlemlerinde, ameliyatsız estetik uygulamaları olarak kullanılır.

Dolgu İle Popo Estetiği

Vücudunda fazla yağ dokusu bulunmayan, zayıf ve daha ince hatlara sahip olan kişilere uygulanır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme uygulamaları, bedeninde fazla yağ olmayan kişiler için sentetik dolgularla uygulanır. Silikon niteliğindeki protez dolgular ile yapılan popo estetiği uygulamaları, ameliyatlı olarak yapılır.

Daha dolgun bir popo elde etmek için, ameliyat öncesinde belirlenen protez dolgular yerleştirilir. Sentetik dolgu uygulamalarında ise enjeksiyon ile dolgu sağlanır. Ancak çok fazla ünite kullanılacağı için dolgu ile popo büyütme işlemi tercih edilmez. Şekil vermek ve belirlenen noktalara uygulama yapılarak, daha dik ve sıkı kalça için uygulanabilmektedir.

Radyo Frekans İle Popo Estetiği

Frekanslar ve ses titreşimleri ile yapılan popo estetiği uygulaması, ameliyatsız olarak uygulanmaktadır. Seanslar halinde uygulanan yöntem ile fazla yağların hızlı yakımı ve atımı sağlanırken, popo şekillendirme istenilen noktalara uygulama yapılarak sağlanır.