Hollywood Yanağı

Bichektomi olarak bilinen yanak estetiği uygulaması, daha güçlü bir yüz ifadesi için uygulanır. Hollywood yanağı, yüz simetrisinde üçgenleştirme işlemi olarak bilinmektedir. Özellikle yuvarlak ve köşeli yüz hatlarına sahip olan kişilere uygulanır. Yanak bölgesinde yağ doku ve yastıkları aşırı olan kişilere de uygulanan, yüzü daha zarif gösteren bir yöntemdir.

Hollywood Yanağı Neden Yapılır?

Beraberinde göz çevresi ve yüz simetrisinin de daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlayan Hollywood yanağı uygulaması, çökmüş yanaklara uygulanır. Ya da fiziksel yapısı itibariyle, çok güçlü hatlara sahip olmayan, silik ve simetrisi bulunmayan yüz hatlarına uygulanır. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak, iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Dolgu yöntemiyle, hafif kontörler yapılır ve şekillendirme ile kolay şekilde uygulama sağlanır.

Cerrahi olan uygulamalarda ise yumuşak ve sert protezler eklenerek, yüz simetrisine form kazandırılır.

Hollywood Yanağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak bölgesinde fazla yağ yastığı olan kişilerde, bu dokuların liposuction veya benzer yöntemlerle alınması çok kolay değildir. Lokal ya da genel anestezi ile yapılan uygulama, ortalama 1,5- 2 saat sürmektedir. Ağız kısmından giriş yapılarak yerleştirilen protezler ile işlem tamamlanır. dolayısıyla, cilt yapısında herhangi bir kesi izi bırakmaz. Genellikle kanamasız ve ağrısız bir işlemdir.

Yanak Estetiği Ameliyatı Sonrası

Operasyondan hemen sonra, hasta taburcu edebilir ve günlük aktivitelerine dönebilir. İlk gün için sıvı gıdalarla beslenme sağlanmalıdır. İkinci günden itibaren yumuşak gıdalar alınabilir ve sonraki günlerde normal beslenmeye devam edilebilir. Ancak sert gıdalar ve süt, ilk günlerde alınmamalıdır. Dış kısımdan herhangi bir müdahale olmadığı için, ameliyat sonrası yan etkiler görülmez.

Uygulamadan 1-2 hafta sonra yanaklar form kazanmaya başlar, ancak tam form 3 ay içinde sağlanır. Sonrasında ise yanak şekli bozulmadan uzun ömürlü kullanım sağlanır.

Hollywood Yanağı Estetiği Kalıcı mıdır?

Cerrahi uygulama ile yerleştirilen protezler, kalıcıdır. İstenilen zaman tekrar çıkarma olanağı bulunmaktadır. Kişi, aşırı kilo almadığı sürece yanak hatlarında herhangi bir değişiklik olmaz. Elmacık kemiklerinin hemen alt kısmına uygulanan ve daha formda, genç ve dinamik bir ifade kazandıran Hollywood yanağı estetik uygulaması, yüzün daha geç yaşlanmasına da katkı sağlar.