Göz Kapağı Estetiği

İlerleyen yaştan ve yerçekimi sebebiyle göz kapaklarında ve kaş bölgesinde sarkmalar ve deri fazlalıkları oluşur. Bu durum estetik açısından çirkin bir görünüme sahip olup, göz kapaklarının düşmesi kişinin rahat görmesine de engel oluşturur. Sarkık göz kapaklarında yağ dokularının ön kısma doğru fıtıklaşması nedeniyle torbalanmalar meydana gelir. Bu sebepten dolayı kişilerin görme bozuklukları da ortaya çıkar. Göz kapağı sarktığında estetik operasyonla bu sorun giderilebilir. Göz kapağı estetiği için kaliteli ve belirli standartlara sahip sağlık merkezlerinde bu ameliyat gerçekleştirilebilir. Göz kapağı estetiği(Blefaroplasti) operasyonları genelde başarılı geçmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağında deri fazlalığının yaşattığı sorunlardan kurtulmak isteyenler göz kapağı estetik operasyonları ile eski görünümlerine kavuşabilirler. Görme sıkıntıları yaşatan ve estetik amaçlı hoş görünmeyen göz kapağı düşüklüğü estetik operasyonla oradaki deri fazlalığı cerrahi girişimle alınır. Orada yer alan fıtıklaşmış yağ dokusunun önündeki zar daha fazla kuvvetlendirilir. Göz kapağı estetik ameliyatı yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kişi ameliyattan çıktıktan sonra gözün üst kısmında ince bir çizgi oluşur. Ameliyat isi olarak isimlendirilen bu çizgi çok dikkatli bakıldığında fark edilebilir. Çünkü göz kapakları insan bünyesinde en az iz bırakan bölge olarak adlandırılır.

Göz Kapağı Estetik Ameliyat Sonrasında Neler yaşanır?

Göz kapağı sarkıklığından dolayı rahatsızlık duyanların bıçak altına yattığı göz kapağı estetik operasyonlarından sonra Göz etrafında morarma ve şişlik oluşabilir. Gözlerde kuruluk ve görme bulanıklıkları da yaşanabilir. Operasyonun olduğu gün hasta gözlerini hemen kapatamayabilir. İlk 7 günde bazı sıkıntılar ortaya çıksa da hasta 4 günün sonunda kendini toparlamaya başlar. Dikişler 3-5 gün sonunda alınarak hastanın rahat etmesi sağlanır.

Göz Kapağı Estetik Ameliyat Fiyatları Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü sebebiyle normal görme sıkıntıları yaşandığından dolayı sıklıkla yapılan operasyon için özel sağlık kuruluşlarında bir fiyat aralığı belirlenmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda göz kapağı estetik ameliyat fiyatları 5500 TL den başlayıp kişinin fiziki durumuna göre 18000 TL ye kadar çıkmaktadır. Kişinin görmesinde ciddi sıkıntılar yaşanıyorsa bu ücret kurum tarafından karşılanır. Estetik amaçlı ise kişi bu ücreti kendisinin vermesi gerekmektedir.