Genital Estetik

Estetik yaptırmak artık sadece görünür bölgeler olmaktan çıkmıştır. Son zamanlarda sıklıkla gündemde olan genital estetik farklı bölgeler için uygulanır olmuştur. Genital estetik denildiği zaman vajina daraltma, dudak küçültme, pubis belirginleştirme gibi birçok ameliyat akla gelir. Doğal görüntüsünden memnun olmayan her kadın rahatlıkla bu ameliyatları yaptırabilir. Ameliyatın herhangi bir riski yoktur, basit bir ameliyat olduğu gibi başarı şansıda yüksektir.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

İşlem genellikle lokal anestezi altında yapılır. Aynı anda birçok işlem yapılabilir. Kızlık zarı dikilmeden önce vajina daraltma yapılabilir. Yapılan işleme göre süre değişir. Genital estetik ameliyatlarını kadın doğum uzmanları ve plastik cerrahlar yapabilir. Genital organlarda oluşan deformasyonlar kadında utanç duygusuna ve öz güven kırılmasına neden olacağı için cinsel yaşamı olumsuz etkiler. Cinsel olarak partnerinden uzaklaşan kadın sosyal olarak da uzaklaşır ve depresyona girmesi kaçınılmaz olur.

Genital Estetik Ameliyatlarının Olumlu Etkileri Nelerdir?

Estetik ameliyatlar tıbbi bir zorunluluk olmadan yapılan ameliyatlardır. Genital organlarda oluşan herhangi bir sorun cinsel yaşamı olumsuz etkiler ve zaman içinde partnerinden uzaklaşır, aynı zamanda depresyona girme nedenidir. Kişi zamanla yalnızlaşır ve ilişki kuramaz. Genital ameliyatlar başarı şansı çok yüksek ameliyatlar olduğu için kişi ameliyat sonrası istediği görünüme kavuşur ve daha rahat bir cinsel yaşam sürebilir.

Ameliyat Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Ameliyat sonrası bakım için yara temiz tutulmalıdır. Doktorun verdiği kremler ve ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Cinsel ilişki 3 hafta ile yasaktır. Bu süre zarfında havuza girilmemeli ve genital bölgeye herhangi bir travma alınmalıdır. Dikiş izi kalmaması için verilen kremler düzenli olarak kullanılmalıdır ve yara temiz tutulmalıdır.

Genital Estetik Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

Genital estetik ameliyatı fiyatları yapılan ameliyata göre değişir. Sadece vajina daraltma fiyatı farklıdır. Aynı anda birçok işlem yapılacaksa fiyat ona göre değişir. Dudak küçültme ameliyatlarında veya klitoris küçültme ameliyatında ameliyat sonrası biraz ağrı olabilir. Ameliyat sonrası dinlenilmeli ve ağrı kesici ilaçlar alınmalıdır. Ameliyatı yapan doktora ve hastaneye göre işlem ücreti değişkenlik gösterir.