Fut Saç Ekimi

Saç problemi yaşayan kişiler son yıllarda saç ekimi operasyonlarına başvuruyor. Cerrahi olarak uygulanan köklü saç ekim yöntemlerinden birisi olan FUT yöntemi, 90'lı yıllarda ortaya konan bir müdahaledir. FUT saç ekimi yöntemi temel olarak donör bölgeden saç köklerinin şerit halinde çıkartılarak farklı alanlara kanal açılarak ekilmesi olarak biliniyor. Geleneksel bir uygulama olan FUT, son zamanlarda teknolojik saç ekim yöntemlerinin biraz gerisinde kalsa da etkili sonuçlar veren bir uygulamadır.

Fut Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUT saç ekimi yönteminde öncelikle ense bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur ve parça alımı sırasında kişilerin ağrı çekmesi engellenir. Ardından bu bölgeden bir kanal açılarak deri parçası alınır. Alınan bu deri parçasından tüm saç kökleri klinik ortamda ayrıştırılır. Greft adını verdiğimiz bu parçalar daha sonradan saç ekimi için hazır hale getirilir. Ardından ekim yapılacak olan bölgede greft sayısı kadar kanal açılır ve açılan bu kanallara ekim işlemi yapılır.

Fut Saç Ekimi Kimler İçin Uygulanabilir?

Köklü bir saç ekim yöntemi olan FUT, özellikle 22 yaşından büyük kişiler için uygundur. Ayrıca donör bölgesi yeterli olan, kalıcı saç dökülmesine sahip ve saç ekimi belirli bir seviyeye gelmiş kişiler rahatlıkla bu yönteme başvurabilir. Bu kriterlere uygun olan ve genel bir sağlık problemi bulunmayan herkes FUT yöntemini kullanabilmektedir.

Fut Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

FUT saç ekimi yönteminde greftler tek tek toplanmadığı için, FUE yöntemine göre operasyon daha kısa sürer. Ayrıca bu yönteme donör bölgesi yetersiz olan kişiler de başvurabilmektedir. Zira yeterli donöre sahip olmayan kişiler genel olarak FUE yöntemine başvuramadığı için, bu aşamada FUT yöntemi daha işlevsel olmaktadır. Öte yandan FUT yönteminde saçlar tamamen tıraş edilmeden de operasyon yapılabiliyor.

Fut Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

FUT yönteminin avantajlarından birisi de, FUE yöntemine göre fiyatların daha uygun düzeylerde olmasıdır. Bu bakımdan yüksek bir bütçesi olmayan kişiler için daha ideal bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemde genel olarak 3.000 TL'den başlayan fiyatlarla operasyon yaptırabilirsiniz.