Fue Saç Ekimi

Saç dökülmesi pek çok kişide görülen bir sorundur. Özellikle genç yaşlarda yaşanan saç dökülmesi kişilerin psikolojik durumları üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. Bununla beraber, tedavi yöntemleri ise insanları tedirgin etmekteydi. Ancak gelişen teknolojinin tıp bilimine adapte olması neticesinde saç ekimi giderek daha zahmetsiz ve kolay bir operasyon haline gelmiştir. Saç dökülmesi yaşayan kişilerin pek çoğu için en tercih edilebilir yöntem ise, kuşkusuz fue saç ekimi olarak öne çıkmaktadır. Hastanede kalmayı gerektirmeyen ve hastaya ağrı, acı vermeyen bu yöntem sayesinde, pek çok kişi saç dökülmesi sorununa çare bulmaktadır.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişi, uzmanlar tarafından kontrol edilir. Saç dökülmesinin hangi boyutta olduğu tespit edilir. Buna bağlı olarak hangi miktarda saç kökü alınması gerektiği anlaşılır. Uzmanlar bu konuları hastayla paylaşırlar. Bu aşamadan sonra operasyon günü, kararlaştırılır. Hastaların fue yöntemini tercih etmelerinin en önemli nedeni, işlemin lokal anestezi altında yapılmasıdır. Bu sayede hastalar herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.

Fue Saç Ekimi İçin Saç Nereden Alınır?

Bilindiği gibi saçları dökülen kişilerin kafalarının belirli kısımlarında saçları uzamaya devam etmektedir.

İki kulak arasındaki bu bölgeye donör alan denilmektedir. Fue saç ekimi tekniğinde saç ekilen yer gibi, donör alan da lokal anestezi ile uyuşturulduğundan hasta acı duymaz. Bir seansta ortalama olarak 5000 ile 18 750 saç kökü alınabilir. Bu ise teknolojinin sağladığı imkanlarla mümkün olmaktadır.

Saç Kökleri Nasıl Alınır?

Fue yönteminin çabuk bir şekilde gerçekleşmesi için mikro motorlardan istifade edilmektedir. Bu cihaz çok daha kısa sürede çok daha fazla saç kökü toplanmasını sağlamaktadır. Saç kökleri ekiminde ise, safir uçlu özel kristal kanal açıcılar kullanılmaktadır. Safir uçlar sayesinde sık saç ekimi yapılması mümkün olmaktadır.

Fue Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi müdahalede insanların ağrıdan veya acıdan tedirginlik duyması normaldir, fue yönteminde lokal anestezi sayesinde ağrı olmaz. Saçların alındığı ya da ekim yapılan alanda kesi yapılmadığından operasyon sonrası iz kalmaz. Hastaların operasyon sonrası hastanede kalması gerekmez. Hastalar kısa sürede sosyal hayatlarına dönerler.