Fraksiyonel Lazer

Cilt birçok etkenden dolayı zamanla yıpranır ve rahatsızların ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle de çevresel faktörler, yaşam koşulları, stres, cilt bakımının yapılmaması ve genetik durumlar cilde olumsuz bir etki yaratıyor. Bununla beraber cilt lekeleri, akne, sivilce, kırışıklıklar ve cilt solgunluğu gibi sorunlar meydana gelmektedir. Çünkü vücudumuzda en fazla etkilenen bölgelerden cilttir.

Cildi yenilemek amacıyla uygulanan franksiyonel lazer, son sistem cihazlardan biridir. Cildi olumlu bir şekilde etkileyen uygulamaların başında gelmektedir. Genellikle lekelerin giderilmesi, sivilcelerin azaltılması, yara izlerini yok etmede ve yüz sarkmalarının önüne geçmesi için yapılmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Nasıl Uygulanır?

Uygulamalara başlanmadan önce hastanın cildi en iyi şekilde dezenfekte edilir ve temizlenir. Ardından uygulamalar hastanın acı hissetmemesi için anestezi sürülür. Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt tabakasını tamamen etkiler. Yani uygulamalar sırasında lazer ışığı cildin tamamına minik sütunlar halinde gönderilmektedir. Bu sayede uygulanan bölgelerin kollajen oluşumunu destekler.

Fraksiyonel Lazer Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Fraksiyonel lazer, birden fazla cilt sorununda kullanılan bir uygulamadır. Sivilce lekeleri, akne izleri, çatlak tedavisi, leke tedavisi ve yara izi tedavisi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda hafif orta düzeyde oluşan kırışıkları da gidermektedir. Etkili sonuçlar almak için düzenli seans aralıkları belirlenmelidir.

Fraksiyonel Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulamalar sonra cildi korumak son derecede önemlidir. Özellikle de cildi mutlaka güneşe karşı korumanız gerekmektedir. Uygulamalar sonrası ciltte kızarıklık ve şişme görülebilir. Böyle bir durumda buz terapisi yapabilir ve cildinizi yatıştırabilirsiniz. 2 saatte bir güneş kremi uygulamalı ve doktorunuzun önerdiği kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda cildinize 12 saat boyunca makyaj uygulamamalı ve sıcak duş almaktan kaçınmalısınız. Fraksiyonel lazer uygulamasının ardından sosyal hayatınıza tekrardan dönebilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Uygulamalarının Fiyatları Nedir?

Fraksiyonel lazer uygulamalarının fiyat aralıkları hastaya göre değişiklik gösterebilir. Hastaya etkili bir sonuç yaratmak için seans kürleri hazırlanır. Seans kürleri doktorunuz cildinizin yapısına göre belirler. Ardından doktorunuz fiyat bilgilendirmesi yapacaktır. Bu uygulamaların etkileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Kollajen artımı genellikle 3 aydan sonra görülmektedir.