Erkek Lazer Epilasyon

Erkeklerde uygulanan lazer epilasyonları, tüm vücuda uygulandığı gibi bölgesel olarak da uygulanabilmektedir. Sırt, omuzlar, göğüs ve göbek bölgesi, kollar ve koltuk altı bölgelerine, bacaklara uygulanmaktadır. Ayrıca yüz epilasyonları dahilinde, sakal üstü, boyun, ense ve kulak bölgelerine erkek lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölgenin, en az 20 gün önce temizlenmiş yani kökten kıl alım işleminin yapılmış olması gereklidir. Lazer epilasyonun olumlu sonuç vermesi için jilet kullanılması önerilmektedir. Alternatif olarak makasla alım yapılabilir. Lazer epilasyon öncesi ve sonrasında solaryuma girilmemesi gereklidir. Minimum 15 gün öncesinde güneşe çıkılmaması gereklidir. Daha çok sonbahar ve kış aylarında yapılması önerilen lazer epilasyon için, uygulama yapılacak bölgedeki kıllara sarartma işlemi yapılmamalıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Cilt yapısına göre uygulama sonrasında, kızarıklık, alerjik etkiler ve pullanma gibi belirtiler görülebilir. Genellikle uygulamadan 1 gün sonra, bu tür belirtiler geçmektedir. Uygulama sonrasına ılık duş alınması önerilmektedir. Ancak, cilt tahrişi önlenmeli ve keseleme, peeling gibi cilt yüzeyini zorlayan uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra, 3 gün güneşe çıkılmaması önerilmektedir. Şayet yüz bölgesine uygulama yapılmış ise güneş koruyucu krem kullanılarak, güneşe çıkılabilir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kontrol Seansları

Cilt yapısına ve kıl köklerinin yapısına bağlı olarak seanslar ve seans süreleri farklılık göstermektedir. Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün ile 2 hafta içerisinde, tüyler çıkarak kendiliğinden dökülmektedir. Kuru cilt yapısına sahip olan erkeklerden, tüylerin çıkma süresi 20 güne kadar farklılık gösterebilir.

Her seanstan iki hafta sonra, kontrol seansına gidilmelidir. Bu süreçte, tüyler farklı yöntemler ile kısaltılmamalıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seansları

Erkeklerde uygulanan lazer epilasyon süreleri, yüz bölgesi için 6 ila 12 seans olarak uygulanır. Vücut bölgeleri için ise 4 ila 6 seans arasında uygulanır. Her vücut yapısı ve kıl özelliklerine göre, seans sayıları ve sürelerinde farklılık olabilir. Ortalama olarak uygulanan seans süreleri şu şekildedir;

-Kollar; 30 dakika

-Bacaklar; 50 dakika

-Göğüs; 30 dakika

-Koltukaltı; 5 dakika

-Sırt; 30 dakika

-Tüm vücut; 2 saat

-Boyun, kulak, sakal üstü, ense; 5'er dakika