Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu yüzü gençleştirmek daha dinamik bir görüntüye sahip olmak için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. İnsanların yüz beğenilerine göre elmacık kemikleri çıkık, çene hattı belirgin, üçgen bir yüz formatı daha hoş görünmektedir. Güzellik algımıza göre bu yüz özelliklerine sahip kadınlar güzel görünmektedir bu sebeple dolgu işlemi yaptırılmaktadır.

Uygulamada kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Ameliyatsız yapılabilen bir işlemdir. Yanak bölgesine dolgu yapmak için yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır. Yanak bölgesine yapılan yağlı enjeksiyon o bölgede toplanmaya ve yüzde lifting etkisini sağlamaktadır. Alternatif olarak yanak bölgesine dolgu malzemesi olarak hyluronik asit içerikli dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Bazı doktorlar hyalüronik asit içeriğini tercih ederken bazı doktorlar ise liposuction işlemi ile vücuttan yağ alınan yağlar ile uygulamayı yapmaktadır.

Ciltte yaş itibari ile oluşmuş olan ince çizgiler ve kırışıklar toplanır yüzünüz çok daha genç bir ifadeye bürünür. Her yüze aynı oranda dolgu işlemi yapılmaz; yüzünüzün şekline göre en uygun dozda yanaklarınızın kemik bölgesine dolgu malzemesi enjekte edilir. Genellikle yanak bölgesine 0.5-2 cc uygulama yeterli olmaktadır. Dolgu işlemi öncesi ne oranda dolgu yapılacak, dolgu sonrasında nasıl görüneceksiniz çizimlerin yapılmasını isteyiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bu süre kullanılan dolgu maddesine göre değişiklik göstermektedir. Eğer dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit dolgusu kullanılacaksa işlem 15-20 dakika sürmektedir. Fakat dolgu malzemesi olarak yağ kullanılacaksa, öncesinde liposuction işlemi gerekli olduğu için 1 saati aşkın bir sürede işlem tamamlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu kalıcı bir işlem değildir. Kişinin yaşına, cilt yapısına, uygulanan dolgu malzemesine ve yaşantınıza bağlı olarak süre değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak istatistiklere göre 9-18 ay arasında değişmektedir. Süre tamamen dolduğunda dolgu malzemesi tamamen vücuttan atılmamakla beraber %70 i vücutta kalmaktadır.

Fiyatları Ne Kadardır?

Kullanılan dolgu malzemesi kaç cc kullanılacağı ya da uygulayan doktorun yeteneğine göre fiyatlar değişmektedir. Bu sebeple elmacık kemiği dolgusu ile ilgili net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. En doğru fiyatı doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz.