Brezilya Poposu Ameliyatı

Brezilya poposu, son yılların trend uygulamalarından biridir. Ameliyatsız estetik uygulamalar dahilinde olan yöntem ve popo implantı ameliyatı şeklinde uygulanır. Daha dolgun ve daha kavisli bir görünüm elde etmek için yapılan Brezilya poposu ameliyatı, kişinin genel sağlık durumuna göre yapılır.

Silikon uygulamaları, cerrahi işlemler gerektirdiği için genellikle yağ enjeksiyon yöntemi tercih edilir. Kalıcılık süresi ve kişinin kendi dokusundan elde edilmesi, yağ enjeksiyonu dolgusunun tercih edilmesini sağlayan diğer faktörlerdir.

Brezilya Poposu Estetik Uygulaması

Yağ enjeksiyonu olarak uygulanan estetik yöntemde, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokuları ile enjekte yapılır. Belirlenen noktalara dolgu sağlanarak, daha dik ve hatlı bir yapı elde edilir. Genellikle vaser liposuction uygulanarak alınan yağ dokuları, arındırma ve yıkama işlemlerinden geçirilerek, enjekte edilir.

Yağ enjeksiyonu işlemi kolay ve genelde ağrısız bir işlemdir. Ancak yağ alımı yapılacak bölge ve kullanılan tekniğe göre, iyileşme süresi farklılık gösterebilir.

Popo İmplantı Operasyonu

Tercih eden kişiler veya bedeninde yeterli miktarda yağ dokusu bulunmayan kişilere uygulanır. Kalça kaldırma ameliyatı olarak bilinen bu ameliyatta, iki farklı implant uygulanır. Yuvarlak ve oval silikon modelleri, kişinin fiziksel özelliklerine, vücut hatlarına, boy ve kilo oranlarına göre seçilir ve uygulanır.

İstenilen boyutlardaki silikon yerleştirilirken, belirlenen yerden kesi açılır, lokal ya da genel anestezi ile ameliyat tamamlanır.

Brezilya Poposu Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Yağ enjeksiyonu ile yapılan Brezilya poposu uygulamalarında, hastane istirahatine gerek yoktur. İmplant ameliyatları ise doktor kontrolünde iyileşme süreci gerektirir. Pansuman ve kontrollerin aksatılmadan yapılması önemlidir. Yürüyüş ve diğer günlük aktiviteler için, ameliyat sonrası doktordan bilgi alınmalıdır.

Brezilya Poposu Estetiğinde Fiyatlar

Kullanılacak estetik yöntemine ve estetik operasyona bağlı olarak fiyatlar belirlenir. Yağ alma işleminde uygulanan liposuction veya vaser liposuction yöntemi, enjekte uygulamaları, hekim uygulamaları ve klinik hizmetlerine göre fiyat belirlemesi yapılır.

Popo estetiği implant ameliyatlarında yine yapılacak olan uygulamalar ve senkronize yöntemlere bağlı olarak fiyat sunulur. İlk muayenede belirlenen popo estetiği yöntemleri, fiyat bilgisinin alınmasını da sağlar.