Boyun Dolgusu

Zamanın etkileri ve yaşlılık belirtilerinin en yoğun gözlendiği bölge, boyundur. Hem deri yapısının ince olması hem yüz ve çene bölgesindeki sarkıklıkların bu bölümde toplanması, daha yaşlı bir görünüme neden olur. Boyun dolgusu, bu bölgede oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan ve cerrahi olmayan yöntemler arasındadır.

Boyun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yüz bölgesine uygulanan estetik uygulamalarda olduğu gibi hyalüronik asit ile yapılan bir uygulamadır. Boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerine neden olan çizgiler, enjekte yöntemiyle açılır. Cilt yapısı, yer çekimi ve zamana bağlı olarak kolajen ve nem dengesinin azalması nedeniyle, boyun bölgesinde kırışıklıklar oluşur.

Boyun dolgusuyla birlikte verilen vitamin destekleri, deride daha fazla nemin tutulmasına olanak sağlar. Oldukça kolay ve kısa süren bir uygulamadır.

Boyun Dolgusunda Anestezi Yapılır mı?

Cerrahi bir işlem uygulanmadığı için anestezi uygulanmadan yapılır. Acı eşiği düşük ve hassas ten yapısına sahip kişilerde, uygulama öncesi anestezik kremler kullanılabilir. Boyun dolgusu 5-10 dakika süren, konforlu estetik uygulamalardan biridir. Ağrısız, kanamasız olan yöntemde, kızarıklık ya da morluk gibi belirtiler gözlenmez.

Boyun Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Estetik uygulamalar minimum 18 yaştan itibaren yapılır. Ancak boyun bölgesindeki kırışıklıklar genellikle ileri yaşlarda oluştuğu için, erken yaşlarda uygulanmaz. Kişinin sağlık durumu, hızlı kilo verme veya cilt yapısına bağlı olarak, tercih edilen yaşta yapılabilir. Kadın veya erkek, talep eden kişilere uygulanabilir.

Boyun bölgesinde derin kırışıklıklar ve çizgileri olan kişilere, daha önce boyun estetiği yaptırmış kişilere ve dekolte estetiği isteyen kişilere uygulanabilir.

Boyun Dolgusu Ne Kadar Sürede Yapılır?

Uygulama süresi ortalama 10 dakikadır. Her bir uygulama yaklaşık olarak 6 ila 8 ay kalıcılık sağlar. Cilt yapısı, yaş ve kırışıklıkların derinliğine bağlı olarak, daha uzun sürede kullanılabilir. Ancak var olan formu korumak için, 6-7 ayda bir yenilenmesi önerilmektedir.

Boyun dolgusu fiyatları, uygulama yapılan merkeze ve hekime göre farklılık göstermektedir. Kullanılacak hyalüronik asit dolgusunun miktarı, ürünün markası ve fiyatı, hekim uygulaması ve boyun dolgusu beraberinde yapılacak diğer uygulamalar, fiyat belirlemesini etkileyen unsurlardır.