Ameliyatsız yüz germe

Yaşlanma belirtilerinin en bilineni yüzde oluşan kırışıklıklardır. Yüzde meydana gelen kırışıklıklar için ameliyat olmadan gelişen teknolojik cihazlar ve yöntemlerle yüksek standartlarda yüz gerdirilebilmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemine en fazla rağbet gösterilmesinin sebebi anestezi almadan ve bir gün sonra normal hayata geçebilmektir. Ağrısız, sızısız yüz germe yöntemlerini detaylı bir şekilde araştırabilirsiniz. Ayrıca gençleşmek için cerrahi operasyon geçirmeden yüzünüzü gerdirebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Yaşı ilerleyen hanımlar veya beyler istedikleri zaman bıçak altına yatmadan yüzlerini gerdirebilirler. Yüz gerdirmek için başvurulan birkaç yöntem bulunmaktadır. Kansız, ağrısız ve dikişsiz yüz germek için çok farklı teknikler kullanılır.

Yüz Germe Teknikleri Nelerdir?

Lazerlift İle Yüz germe işlemi yapılabilir. Cilt ve cilt altındaki dokulara lazer ışınları ile ısıtarak girilir. Kollajen yapı 50-60 derece ısıtıldığında kısalmaktadır. Cilt ve cilt altı yapısı lazerlift ile ısıtıldığı için gerilip kısalır. Lazerlift PRP, somon DNA, hyaluronik asit taşı mezolift ile birlikte kullanıldığında ameliyata gerek kalmadan yüzdeki kırışıklıklar gerilerek daha genç bir görünüm sağlanır. Fraksiyonel Radyo frekans yöntemi ile yüz germe işlemi uygulanmaktadır. Mikroiğneli yapı radyo frekans yöntemi ile mekanik etkisi yaratır.

Ucunda yer alan radyo frekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerip daha genç görünmesini sağlamaktadır. Akneli ve akne izleri olanlar bu yöntemi düzenli olarak yaptırmaları gerekir. Genel olarak 3 seansta yapılıp etkili verim sağlanır. Mikro Fokuslu Ultrason İle yüz germe ise ses dalgaları ile cilt ve cilt altını etkileyerek yüzdeki kırışıklıkları gidererek daha dinamik bir yüze sahip olunması beklenir.

Bu yöntem özellikle yanak sarkmaları için kullanılır. Verilecek doz ayarlandıktan sonra ameliyatsız yüz gerdirme işlemini bu şekilde yaptırabilirsiniz. Lazerfilt ile birlikte gıdısı olan kişiler daha gergin bir yüze sahip olurlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Ameliyat Fiyatları

Yüzde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için her yıl belirlenen ameliyatsız yüz germe fiyatlarında ortalama bir fiyat verilmektedir. Kişinin yüzdeki sarkma derecesine göre fiyat aralığı değişir. Tam net bir fiyat bilinemezken ortalama olarak 2000-15000 TL arasındadır.

Yüz Germe İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ameliyatsız yüz germe için güvenilir sağlık kuruluşu ile bir ön görüşme yapılır. Uygun koşullar sağlandığından emin olunur ve uygun yöntemlerden en az biri seçilerek yapılır.