Altın İğne Uygulaması

Mevsimsel değişimler, hava kirliliği, çevresel faktörler, stres, ileri yaş ve yaşam koşulları sebebi ile cilt zarar görmektedir. Cilt aynı zamanda diğer organlara göre daha fazla etkilenir ve yaşlanır. Buna bağlı olarak cilt yüzeyinde lekelenmeler görülür. Ayrıca sivilce, akne, siyah nokta ve cilt solgunluğu gibi rahatsızlıklarda beraberinde meydana gelmektedir. Cilt sağlığını korumak oldukça önemlidir. Son yıllarda en fazla tercih edilen ve popüler olan altın iğne, son derecede etkili bir uygulamadır. Cildin yüzeyine herhangi bir etki vermeden direkt cildin en alt tabakasına ulaşır. Bu sayede cildin parlaklığını artırır ve birçok cilt hastalığının önüne geçer.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulamasına geçmeden önce cilt temizliği ve hijyen oldukça önemlidir. Uzman kişiler aracılığıyla cildiniz iyice temizlenir ve anestezi etkili bir krem uygulanır. Altın iğne uygulaması sırasında ağrı meydana gelmez. Bu süreç içerisinde cildinizde kızarıklıklar görülebilir. Ciltte meydana gelen kızarıklıklar kendiliğinden bir kaç saat sonra geçer. Hasta altın iğne uygulamasından sonra günlük hayatına tekrardan dönebilir. Ancak uygulama sonrası makyaj yapılması önerilmez.

Altın İğne Cilde Nasıl Bir Etki Sağlar?

Altın iğne uygulaması, ilk seanstan itibaren cilde parlaklık katar. Aynı zamanda cildi yumuşatır, yeniler ve sivilce rahatsızlıklarını en aza düşürür. Bununla beraber işlem sonrası cilt altında onarım gerçekleşir. Bu sayede cilt her geçen dün daha fazla canlanır. İşlem sonrası mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Aksi durumda güneş lekesi meydana gelebilir.

Altın İğne Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Altın iğne kısa sürede etki gösteren ve hastaya avantaj sağlayan bir işlemdir. Uygulama alanlarını sayacak olursak da; ince kırışıklıkların giderilmesi, cilt gençleştirme, yanık izlerin azaltılması, sivilce lekelerini yok etme, gözenek sıkılaştırmada, akne tedavisinde ve dekolte bölgesini toparlamada tercih edilmektedir.

Altın İğne Uygulamasının Fiyatı Nedir?

Altın iğne uygulamaları daha iyi sonuçlar elde etmek adına ve hastanın rahatsızlığına göre genellikle bir kaç seans yapılması önerilmektedir. Doktorunuz kaç seans gerektiğini cilt analizi yaptıktan sonra söyleyecektir. Bununla beraber fiyat bilgilendirilmesi doktorunuz tarafından belirlenecektir. Uygulama aralıkları hastadan hastaya göre değişiklik göstermektedir.